İnstagram
facebook Facebook
Telefon
WhatsApp

LGS Sınavında Kaç Soru Çıkar ?

LGS Sınavında Kaç Soru Çıkar ?

LGS Sınavında Kaç Soru Çıkar ?

LGS sınavı iki oturumdan oluşmaktadır.

Birinci oturum sözel derslerden oluşmaktadır , Türkçe (20), İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (10) , Din kültürü ve Ahlak bilgisi ile Yabancı Dil(10) dersleri yer alır (10) , toplam 50 soru sorulur 75 dakika süre tanınır , sınav 09:30'da başlamaktadır.

İkinci oturum sayısal derslerden oluşur , Matematik (20) ve fen bilimleri (20) olan bu sınavda toplam 40 soru sorulur ve 80 dakika süre tanınır, sınav 11:30'da başlamaktadır.

Sınava girecek Aday sayısı: 1 milyon 236 bin kişidir. Daha detaylı bilgi için Bahçelievler özel ders veren kurumuz mathema tarafından verilecektir.

LGS HAZIRLIK

Öğrencilerimiz nitelikli bir okulda okumak için ilk adım olan LGS sınavına iyi hazırlanmalıdır LGS sınavında belirleyici olan ders ise Matematiktir. Matematikten başarılı olan öğrenciler diğer derslerde kolay kolay sıkıntı yaşamazlar önceliğini ve zamanın çoğunu matematiğe ayırmak gerekir sonrasında Türkçe ve Fen dersleri takip edilmeli bu dersler Matematiğe göre daha kısa sürede daha kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Bu üç dersten yüksek net yapn öğrencilerimiz genelde nitelikli bir okulda okumaktadırlar. Sınav hazırlık sürecinde nasıl bir yol izlenmeli nezaman nasıl ve nereden çalışılmalı bunlar çok önemlidir bu noktada MATHEMA her zaman yanınızda.